Pokračování korespondence s panem Zdechovským

23.01.2013 09:26

Dobrý den paní Glaserová,

Vzhledem k tomu, že má mise u společnosti končí  na konci ledna 2013 a osobně bych si přál, aby dál pokračovala komunikace s Vámi, dal jsem v  pondělí na jednání managementu společnosti CPE návrh, aby jednal o přístupu k Vaší iniciativě v podobě sdružení.

 

  • Z klientů, které jste mi zasílala a které jsem přeposlal na vedení společnosti, Vám pošlu prvních několik případů, které byly dohledány a řešeny.
  • Pokud budete mít jakéhokoli nového klienta, který si u Vás bude stěžovat na náš postup, rádi jeho žádost CPE přezkoumá. Proto by uvítala, kdybyste nám každého takového klienta poslala společně s plnou mocí od klienta, že jej můžete v tomto ohledu zastupovat. CPE by nerado mělo poté problémy s ÚOOU.
  • Komunikovala byste přímo s vedoucí reklamačního oddělení, na kterou bych Vám zaslal jak mailový, tak telefonický kontakt pod příslibem, že tento budete využívat pouze Vy a nebude sdělován klientům. Pro ty je standardně připraveno zákaznické centrum.

 

Budu rádi, když někdo bude vystupovat jako „ombudsman“ klientů, nicméně to musí mít i nějaká pravidla a možnosti obrany ze strany CPE. Pokud by se i přesto skutečně prokázalo pochybení na naší straně, což se samozřejmě lidským faktorem stát může, CPE je samozřejmě v takovém případě připraveno případné veškeré platby, které nám klient zaslal vrátit zpět a celý obchodní případ anulovat od počátku.

 

Budu očekávat Vaši zpětnou vazbu na tento návrh.

 

S pozdravem TZ

 

Dobrý večer,

Váš návrh zní logicky a v zásadě bych proti tomu nic nenamítala. Vzhledem k tomu ovšem, že počet poškozených klientů a to nejen ze strany CPE, jejichž problémy řeším je obrovský, byl by to tím pádem pro mne osobně další závazek, kterému bych byla nucena se věnovat. Myslím, že systém, kdy se budou klienti sami na základě mého doporučení na Vás (či na klientské centrum) obracet bude jednodušší. Jsou to nakonec svéprávní lidé a já nevidím  žádný důvod, proč bych jim měla dělat prostředníka, či jak píšete ombudsmana. Všechny dokumenty se všemi choulostivými údaji klientů již máte Vy u sebe a já od Vás nevyžaduji, abyste mi je posílali. Pro mne bude dostačující, když mi začnou od klientů chodit na Váš postup kladné reference, tak jak jsem Vám psala již dříve.

Děkuji Vám za zprávu a ráda bych věřila, že Vaše snahy o nápravu napáchaného zla, jsou opravdu upřímně míněny!

S pozdravem!

Světlana Glaserová