Otevřený dopis Ministrovi MPO MUDr.Martinu Kubovi

28.12.2012 09:08

Pane Ministře Kubo,

 

tentokrát Vám již nepíši jménem občanského sdružení, ale jménem svým vlastním. Jménem ženské, která vychovala 4 děti, jménem babičky šesti vnoučat a zejména jménem občana této země!

 

Tak jak jsem předpokládala, na dopis adresovaný do Vašich vlastních rukou, jsem obdržela odpověď z Vašeho pověření od paní ředitelky odboru technické harmonizace a spotřebitelské legislativy Ing.Ivany Kocové Ph.D.

 

Odůvodnění zamítnutí mé žádosti o dotaci našemu sdružení Společná obrana tím, že jsem nedodala jakési potvrzení o registraci sdružení od statistického úřadu je výsměchem nejen mě a našemu sdružení, ale výsměchem všem občanům poškozeným podvodníky, kterým naše sdužení již několik let bezúplatně pomáhá!

 

Dodala jsem Vám veškerou požadovanou dokumentaci týkající se financování i řádné registrace sdružení. Dodala jsem Vám podrobně vypracovaný projekt na pomoc poškozeným klientům. Dodala jsem Vám historii našeho sdružení, které na rozdíl od jiných Vámi dotovaných spotřebitelských sdružení, lidem OPRAVDU POMÁHÁ a nikoli jen pobírá státní dotace na jakési fiktivní rádobyaktivity! Dodala jsem Vám hromadu požadovaných dokumentů, kterou jsem málem na Váš úřad ani neunesla.

 

A místo toho, abych se ze strany Vašeho úřadu dočkala podání pomocné ruky a třeba možnosti tento dokument doplnit, dočkala jsem se pouze pouze byrokratické zvůle!

 

Podle mé vlastní zkušenosti, se ovšem přesně stejným arogantním způsobem chovají k občanům i Vámi dotovaná spotřebitelská sdružení!

 

Když jsem sama před bezmála třemi roky padla do spárů podvodné společnosti PROLUX Consulting Int.s.r.o. a hledala záchranu, či alespoň radu u o.s. SOS, které bylo v té době jediným, které se údajně podobnou pomocí občanům zabývalo.

 

Nedočkala jsem se od tohoto státem dotovaného sdružení po dobu 6 měsíců vůbec žádné odpovědi!!!

 

Ačkoli jsem se své dotazy dle návodu na internetu snažila opakovaně podporovat placenými SMSkami. Na můj dotaz z března 2010, jsem obdržela odpověď „již“ v září 2010! Když jsem si sdělení přečetla, nevěděla jsem zda se mám této věru žertovné zprávě smát, či mám brečet.

 

Ze spotřebitelského sdružení SOS mi totiž odpověděli, abych si vyhledala stránky www.stop-prolux.net a na nich si našla všechny potřebné informace týkající se postupu proti PROLUXU. Tedy obdržela jsem velmi užitečné a inspirativní doporučení, abych pomoc hledala na svých vlastních stránkách, které jsem mezitím založila a informacemi naplnila. Když jsem se dále snažila se SOS komunikovat a žádala je o pomoc při podání Hromadné žaloby, byla jsem vyzvána, abych jim poslala podklady, s tím, že se jejich právníci na to podívají. Poslala jsem jim tedy požadované dokumenty a OD TÉ DOBY SE MI JIŽ ZE SOS NIKDY NIKDO NEOZVAL! Předpokládám, že právníci SOS se stále ještě na tyto dokumenty dívají a dívají a dívají...

 

SOS se nicméně rozrostlo o mnoho dalších státem dotovaných poboček a regionálních odnoží a jelikož je vedeno mnoha zdatnými úředníky, nemůže se tedy pochopitelně nikdy přihodit, že by jim při žádosti o dotace chyběl nějaký nesmyslný cár papíru.

 

Svůj boj s PROLUXEM, jsem nicméně vyhrála i bez pomoci SOS a navzdory varování mnoha právníků, kteří mi tvrdili, že smlovy PROLUXU jsou „neprůstřelné“ , jsem vyhrála jak svůj boj osobní, tak boj stovek jiných poškozených, kterým jsem za tu dobu pomohla a ze spárů těchto podvodníků je osvobodila.

 

A já Vás pane Ministře ujišťuji, že ani tento svůj boj nevzdám, že nevzdám boj proti korupci, která evidentně na Vašem Ministerstvu vládne, nevzdám boj proti občanským sdružením, která místo, aby spotřebitelům pomáhala, tak rozdávají podvodníkům certifikáty poctivosti (jako sdružení Spotřebitel net).

 

Ujišťuji Vás, že nevzdám boj proti Vašemu Ministerstvu a proti Vládě, která tyto praktiky umožňuje!

 

Mě totiž, na rozdíl od Vás pane Ministře a na rozdíl od Vašich úředníků, kterým jde zjevně jen o teplé židle a plná korýtka, na budoucnosti občanů naší země opravdu záleží!

 

 

28.12.2012 Světlana Glaserová