Nekonečný příběh ze smlouvy z r.2007

25.08.2012 13:58

 

Paní Taisa Zamazalová (62 let) se v červnu 2007 rozhodla prodat svou parcelu. Na parcele tedy umístila poutač a umístila rovněž inzerát na bezplatný realitní server s poznámkou: realitní kanceláře nevolat. Když se delší dobu neozýval žádný přímý zájemce a volali stále jen zástupci realitních kanceláří, z nichž byla nejneodbytnější PROLUX, souhlasila tedy paní Zamazalová nakonec s návštěvou makléře.

Stejně jako všichni poškození, upozornila paní Zamazalová makléře, že inzeruje sama a že v žádném případě nechce exkluzívní smlouvu. Na to byla makléřem ujištěna že tento ví hned třech potencionálních zájemcích o pozemek a kromě toho, že PROLUX nikdy o žádnou exkluzivitu neusiluje.

 

I přes tato ujištění PROLUX nikdy žádného zájemce paní Zamazalové nedoporučil, takže po 8 měsících, byl pozemek prodán přes jinou RK.

 

A tím se roztočil kolotoč, který trvá dodnes

 

Paní Zamazalová prošla rozhodčím řízením u Sdružení rozhodců a.s. v Brně a jelikož proti rozhodčím nálezům soukromých rozhodců neexistovala v té době prakticky žádná obrana, byla na ni uvalena exekuce. Paní Zamazalová se ovšem rozhodla od samého začátku aktivně bránit. Toto její úsilí ji ovšem stálo pouze další náklady na právní zastoupení.

 

Jeden podpis, tak stál paní Zamazalovou již přes 500 000 ,-Kč! Paní Zamazalová nemohla odejít do důchodu, neboť při exekučních srážkách, by ji nezbylo na živobytí. Kromě toho se samozřejmě celý tento prožitý stress podepsal citelně i na jejím zdraví. Paní Zamazalová to ovšem nevzdává a zažalovala nyní PROLUX pro vrácení peněz nabytých neoprávněným podvodným způsobem.