Kurz sebeobrany proti podvodníkům

18.09.2012 13:50
  1. Slušný vzhled a slušné vystupování nemusí zákonitě znamenat, že před Vámi stojí slušný člověk!

 

  1. Zvažujte vždy velmi dobře, zda nabízenou službu, nebo věc skutečně potřebujete a nenechte se ovlivnit žádnými sliby odměn či dárečků! Obchodník, který s Vámi jedná je především obchodník a nikoli sv.Mikuláš,glaserova.blog.idnes.cz/c/173408/Darecek.html neočekávejte tedy od něho jakoukoli nezištnost! Slibované dárečky ve Vás mají vyvolat podvědomý pocit vděčnosti!

 

  1. Zacházejte velmi obezřetně s Vašimi citlivými údaji! To je kupříkladu Rodné číslo a nebo číslo Občanského průkazu. Jsou velmi snadno zneužitelné! Nikdo kromě Orgánů státní správy, nemá zákonný nárok požadovat od Vás předložení průkazu totožnosti, natož jeho kopírování.

 

  1. Pokud se rozhodnete podepsat nějakou listinu, nepodepisujte ji nikdy dokud si ji nepřečtete, ale hlavně dokud beze zbytku neporozumíte jejímu obsahu! Pokud na Vás druhá strana spěchá, nenechá Vás v klidu číst, nebo odmítá ponechat listinu k prostudování a konzultaci s Vašim právníkem, považujte to VŽDY za nanejvýš podezřelé.

 

  1. Nikdy nediktujte své citlivé údaje nikomu do telefonu! Nemůžete si být jisti, zda je příjemcem těchto údajů skutečně ta konkrétní důvěryhodná společnost která se Vám do telefonu představila!

 

  1. Souhlas se smluvními podmínkami, který dáte po telefonu, má platnost podepsané smlouvy. Podvodné firmy jsou schopné zmanipulovat z telefonátu s Vámi pro sebe důkaz o tom, že jste byli s podmínkami smlouvy seznámeni!

 

  1. Pokud se ovšem stane, že i přes tato varování, uzavřete v omylu pro Vás nápadně nevýhodnou smlouvu, pak na našich webových stránkách www.protipodvodnikum.cz naleznete ČERNOU LISTINU PODVODNÝCH FIREM. Máme li již firmu, která Vás podvedla v naší databázi, naleznete zde i konkrétní možnosti, jak se takové firmě bránit. V případě, že pro Vás nejsou informace dostatečné, kontaktujte nás mailem na adrese s.glaserova@protipodvodnikum.cz ,

nebo ve všední dny od 12,00-18,00 na tel.: 773 973 514

 

  1. Nebojte se začít bránit! Pokud na černé listině firmu, která Vás podvedla nenajdete, sedněte k internetu a hledejte. Pokuste se sami aktivně na internetových diskusích najít a zkontaktovat co nejvíce stejně poškozených osob. Najdete-li takových osob nápadně velké množství – jste s vysokou pravděpodobností obětí úmyslného klamání.

 

  1. Pokud jste podepsali jakoukoli smlouvu v omylu, tedy člověk, který Vám smlouvu předložil, tvrdil něco jiného, než smlouva ve skutečnosti obsahuje, sepište základní údaje o tom v čem podvod dané firmy spatřujete. Pak se obraťte na naše sdružení a my pro Vás vypracujeme strategii boje a zajistíme medializaci.

 

  1. I Vy sami můžete přispět k ozdravení tržního prostředí v naší zemi tím, že budete veřejně na podvodníky poukazovat. Pište do diskusí na internetu, informujte své přátele, posílejte informace do médií. Nebojte se ze strany podvodníků žalob na poškozování dobrého jména, nelze poškodit něco co neexistuje. Naše o.s. Společná obrana je zde pro Vás a bude v těchto sporech stát vždy na Vaší straně.