„Až se svět ohlédne za našim stoletím, bude plakat.

Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí,

ale proto, že dobří lidé mlčeli.“

(Martin Luther King )

 

Aktuálně

12.12.2019 V Česku je v současné době údajně vedeno přes 200 000 neoprávněných exekucí! Značné části takto poškozených občanů se ovšem dá poměrně snadno pomoct. A to v případech, kdy je jejich exekuce vedena na základě neplatné rozhodčí doložky. Což jsou v podstatě VŠECHNY exekuce, které vznikly na základě smlouvy s realitní kanceláří PROLUX. Pokud u Vás taková exekuce probíhá, kontaktujte mě neprodleně na mail: spol.obrana@gmail.com. Občanské sdružení sice již neexistuje, jako soukromá osoba Vám ale i tak mohu ZDARMA pomoci vyhotovit žalobu!

 
 

 

 

11.11.2019 Sdružení je zrušeno a  pár let jsem měla od PROLUXU klid. Minulý týden jsem ovšem obdržela mail tohoto znění:

 

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem. V dědickém řízení jsem získala po otci dům, s ním ale i vykonatelnou pohledávku od společnosti PROLUX z roku 2008. Podepsal zprostředkovatelskou smlouvu a pokusil se po více než roce nemovitost prodat sám, po podpisu budoucí kupní smlouvy začal kolotoč výhrůžek a soudů. Bohužel boj vzdal a vzal si život. Nemovitost se neprodala neboť prolux sám neschválil hypoteční úvěr a nyní požaduje 178 000 + úroky za roky celkem tedy 339 000.
Jsem v insolvenci a tuto pohledávku si přihlásil Ins. správce Bredley and Smith (přejmenovaný PROLUX), já jim to ale nechci dát zadarmo. Po poradě s mým Ins. správcem jsem se rozhodla podat žalobu, kterou musím předložit do 30 dnů. Je možné tento spor vyhrát? Případně doporučila by jste mi právníka, který se těchto šmejdů nebojí? Děkuji Vám za odpověď. A.S.

Takže ty svině teď jsou sami v insolvenci, ale své dluhy umořují pomocí exekucí ze starých rozhodčích nálezů! Když jsem si našla na internetu stránky s veřejně přístupnými dokumenty, zjistila jsem, že těch lidí u kterých probíhá exekuce ze starých pohledávek je přes 400! Zároveň jsou tyto exekuce ale prováděny na základě NEPLATNÝCH EXEKUČNÍCH TITULŮ! Což ovšem ti lidé bohužel nevědí. Pro tu paní, co mi napsala výše uvedený e-mail jsem vypracovala ŽALOBU NA POPŘENÍ POHLEDÁVKY. O výsledku soudu budu informovat a pakliže to dopadne a paní A.S. se mi podaří z té exekuce osvobodit, pak rozjedu mediální kampaň a pokusím se oslovit co nejvíc poškozených, aby podávali žaloby. Pokud byste o někom věděli, neváhejte mi volat na 606 958 665, nebo pište na stopprolux@seznam.cz       Světlana Glaserová  

 

 

www.dotyk.cz/publicistika/ustavni-soud-vydal-prelomovy-nalez-ve-veci-podvodnych-smluv-od-smejdu.html

www.dotyk.cz/publicistika/podvodna-realitka-prolux-uz-neexistuje-podvedeni-klienti-se-ale-dal-musi-branit.html

 

Ke dni 20.11. 2018 byla činnost Společné obrany, po deseti letech, definitivně ukončena.

Společně s Mgr.Davidem Ondrejkovičem jsme odvedli obrovský kus práce. Za nejvýznamnější z našich úspěchů, lze považovat: 

Dosáhli jsme, že šmejdské firmě PROLUX byla ČOIkou udělena pokuta 5 000 000 ,-Kč!

Našim přičiněním došlo k úpravě legislativy stran rozhodčích doložek ve spotřebitelských smlouvách v r.2012, 

Našim přičiněním vydal Ústavní soud tři důležité Ústavní nálezy!

trosecnik-sibirsky.webnode.cz/

Knihu Kdopak by se šmejdů bál?,  která pojednává hlavně o tom, jak těžké je v naší zemi pro obyčejného smrtelníka domoci se práva a spravedlnosti proti velkým společnostem zaštítěným renomovanými právníky ale taky o tom, že když se hodně hodně chce, tak to jde !

V knize najdete spoustu užitečných rad, jak v případě problémů se šmejdy (nejen z předváděcích akcí) postupovat, ale zároveň je to i čtivě (a prý i vtipně) napsaný příběh ze života jedné strašně naštvané ženské (tedy mě), která ač bez právního vzdělání, tak dokázala doslova vydupat ze země zázraky a pomoci stovkám obětí podvodníků.

Dozvíte se jak to u nás chodí u soudů i na státních zastupitelstvích i něco málo z kuloárů legislativců, kteří tvoří zákony často nikoli pro lidi, ale právě pro šmejdy.

  Knihu můžete zakoupit ve vašich knihkupectvích, eventuelně můžete objednávat třeba zde:

www.bux.cz/knihy/174439-kdopak-by-se-smejdu-bal.html

 

 

19.10.

Dnes na idnes velmi obsáhlý rozhovor:  finance.idnes.cz/rozhovor-s-predsedkyni-sdruzeni-spolecna-obrana-fba-/viteze.aspx?c=A151001_195835_viteze_frp

 

 

30.9.2015

Boj s Miloslavem Krátkým (Sousedské služby) stále pokračuje. Našimi aktivitami a hlavně za pomoci medializace, se nám podařilo, že z Bruntálského soudu, kam ten šmejd podal loni 800 žalob, nám do této doby prošlo k místně příslušným soudům jen asi 15 žalob, z nichž většinu vzal Krátký zpět během jednání, nebo bezprostředně před zahájením. V jednom případě nám paní přistoupila s tím šmejdem na dohodu a zaplatila mu 2 000 (místo 9800) a ve dvou případech máme výhru! Další tři jednání jsou teprve nařízena a já věřím, že i v těchto případech vezme Krátký žalobu zpět, nebo to vyhrajeme. Jinak soudci Bruntálského soudu zřejmě ostatní žaloby Krátkému zamítli z důvodu neuhrazení soudních poplatků, jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že už se nikdo nový neozývá (podchyceno mám přitom přes 70 poškozených).

23.9.2015

Během května a června jsem absolvovala 7 besed o mé knížce "Kdopak by se šmejdů bál?" spojených s autorským čtením a autogramiádou. Za uspořádání těchto akcí, bych ráda v první řadě poděkovala paní redaktorce Petře Diestlerové. Jednalo se o autogramiádu na knižním veletrhu Svět knihy v Praze, dále beseda s autogramiádou v paláci Luxor v Ostravě a Beseda završená křestem knihy v paláci Luxor v Praze na Václaváku. Velké poděkování ovšem patří i ostatním organizátorům akcí v Městské knihovně v Újezdu u Brna, Městské knihovně v Kolíně, Městské knihovně v Roztokách u Prahy, Městské knihovně v Ronově nad Doubravou a naposledy teď v září - Městské knihovně v Lysé nad Labem. Pokud by měl někdo z návštěvníků těchto stránek zájem uspořádat podobnou besedu v jeho městě, tak jsem ochotna kdykoli kamkoli přijet a o šmejdech si popovídat.

 

18.8 Vyšel v časopise Týden tento rozhovor:

www.tyden.cz/rubriky/domaci/jak-na-smejdy-hlavne-nic-nepodepisovat_352401.html

 

 

25.6.2015

Křest knihy v paláci Neo Luxor v Praze na Václaváku proběhl 24.6.2015. Na foto Petra Diestlerová, Světlana Glaserová, Kamila Štichová

 

10.5.2015

Děkuji tímto paní redaktorce Anně Hájkové, která nám pomohla usvědčit a medializovat podvodníky z úvěrové společnosti MSC Více v reportáži ze dne 8.5.2015 TV Barrandov: www.barrandov.tv/video/32644-nase-zpravy-8-5-2015#.VU4CAnsKRSc.facebook

POZOR! Podvodníci z MSC nabízejí své služby prostřednictvím soukromé inzerce, kde své nechvalně známé jméno tají! Lidi mějte rozum! Nepůjčujte si od soukromníků, kteří od Vás chtějí předem poplatky! Na tento konkrétní inzerát kupříkladu odpověděl jeden z poškozených šmejdy z MSC: www.muj-bazar.cz/inzeraty/pujcky-uvery-oddluzeni-inzerce-1519416-nabidka-pujcky-od-soukromnika-704-469-659.html

Kniha "Kdopak by se šmejdů bál?", která pojednává o mém boji se šmejdy vyletí do světa 21.4.2015

Její naskladnění můžete sledovat zde: www.bux.cz/knihy/174439-kdopak-by-se-smejdu-bal.html#-default

V sobotu 16.května 2015 od Od 17.00-17.50 v MALÉM SÁLE – v Pravém křídle Průmyslového paláce na Výstavišti v Praze, proběhne BESEDA

Od 18.00 stánek L 101 (levé křídlo) pak bude navazovat AUTOGRAMIÁDA
. Děkuji Vám předem za hojnou účast! ;-)

Světlana Glaserová

 

 

 

POZOR! Sousedské Služby znovu udeřily Platebními rozkazy! 

 

5.8.2014

Vážení, obracím se na Vás na všechny s prosbou o šíření tohoto varování. Právě jsem obdržela zprávu, že u Okresního soudu v Bruntále leží přes 800 Platebních rozkazů, kdy podvodná firma SOUSEDSKÉ SLUŽBY (respektive Bc.Miroslav Krátký) žaluje své bývalé klienty! Tito lidé jsou bezprostředně ohroženi exekucí a je tedy třeba neprodleně varovat všechny, kdo měl kdy co do činění se Sousedskými Službami (třeba už v r.2010). Doporučuji každému, kdo kdy v minulosti podepsal se Sousedskými Službami smlouvu, aby se nejprve obrátil na Okresní soud v Bruntále (bez ohledu na to, že má jiné bydliště) a dotázal se, zda náhodou není mezi žalovanými. A pokud Vám již Platební rozkaz přišel, pak mi okamžitě pište na spol.obrana@gmail.com. Odpor i Vyjádření pro Vás bude zdarma vypracován.

 

Na Platební rozkaz je totiž bezpodmínečně nutné reagovat do 15ti dnů ODPOREM. Pokud budete dělat "mrtvého brouka" stane se z Platebního rozkazu - exekuční titul a pak už Vám s tím nikdo nepomůže. Odpory i Vyjádření proti PR pro Vás vypracujeme zdarma. Dále je nutné abyste si navzájem chodili svědčit k soudům, až se celý ten kolotoč roztočí. Pokud jste tedy jednou z obětí SS a obdrželi jste Platební rozkaz, neprodleně mě kontaktujte

Děkuji předem všem, kdo mi pomůže tuto zprávu rozšířit.

na spol.obrana@gmail.com,

nebo na 606 958 665                                Světlana Glaserová

 

 

 


 

Zákony pro lidi